Jiří Kabát se jako dirigent a aranžér písní zúčastnil koncertu Never Sol se zpěvačkou Sárou Vodráškovou

03.03.2016 18:01

Dvojkoncert mladých islandských nadějí Vök a české zpěvačky Never Sol - Sáry Vondráškové v doprovodu orchestru spustil vlnu emocí, dojímal i roztančil přítomné publikum v Paláci Akropolis v Praze. 

Ve druhé polovině koncertu se na pódiu objevil filharmonický orchestr Pražské filharmonie pod vedením Jiřího Kabáta, který zaranžoval autorské písně zpěvačky a klavíristky Never Sol pro šest houslí, kontrabas, cello, dvě violy a klarinet. 

Křehká Sára Vondrášková alias Never Sol se posadila za piano a sálem se rozezněly písně, které by svou epičností obstály v kterékoliv Bondovce. Sára se drží svých zavedených schémat a neriskuje. Nové aranže do jejích písní vnesly mnoho intenzivních momentů, atmosféra večera byla velmi příjemná a povznášející. Sára se se širokým úsměvem otáčela do publika a byla velmi potěšena, že má úspěch. 

Publikum ji ale v tu chvíli milovalo a kdo se mezitím odvážil prohodit pár slov, toho kolemstojící probodli pohledem. Na přídavek už neměla s orchestrem připravený dostatek materiálu, takže zazpívala jen za doprovodu piana a posluchači si tak mohli naplno vychutnat její charismatický hlas se soulovým nádechem. Never Sol to ten večer slušelo a velmi jí sluší také výměna elektroniky za smyčce.

Reportáž ČT z koncertu a rozhovor se Sárou Vondráškovou.