Jiří Kabát vystoupil společně s Barocco sempre giovane a klarinetistkou Ludmilou Peterkovou na mezinárodním festivalu Pardubické hudební jaro

05.04.2016 15:08

Jiří Kabát vystoupil společně s komorním tělesem Barocco sempre giovane a se sólistkou večera - klarinetistkou Ludmilou Peterkovou ve Velkém sále Muzea v Chrudimi na koncertu osmatřicátého ročníku mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro. Na programu koncertu zazněla Malá noční hudba od W.A.Mozarta KV525, světová premiéra Klarinetového koncertu D dur od Emila Viklického, Sunset suite od Luboše Sluky a Clarinettino od Ondřeje Kukala - Concertino pro klarinet a smyčce, op. 11.

Foto - Miloš Kolesár

Jak uvádí známý server věnovaný hudbě Opera Plus: 

"Těleso složené ze stále ještě mladých hráčů si s důvěrně „provařenými“ tóny pohrálo na výtečnou, čistě a bez jediné chybičky. Každodenní práce hudebníků, kteří na sobě neustále pracují, je zřetelná. Barocco sempre giovane vládne příjemným měkkým zvukem, typickým pro česká komorní seskupení, a do hry vkládá jak potřebnou kázeň, tak přirozenou živelnost mládí. Jeho členové působí nadmíru sympaticky, dobře vědí, že úsměv na pódiu si bezpečně získá všechny posluchače". 

Více informací na:  http://operaplus.cz/kdyz-se-skladatel-se-solistkou-potkaji-na-oslave-narozenin/