©2017 by Jiří Kabát

Václav Hudeček

Jiřího Kabáta jsem poznal ještě jako studenta konzervatoře, kdy jsem ho přizval na koncert ke spolupráci na Mozartově koncertantní symfonii. Jeho výkon na violu byl už v té době pozoruhodný. Od těch časů se dokázal prosadit i coby vynikající skladatel a aranžér. Za svojí kompoziční činnost získal právem řadu ocenění. V neposlední řadě se věnuje i dirigování. Jiří Kabát je skutečně mimořádně nadaný mladý umělec.

Prague Cello Quartet

Jirku Kabáta jsme  oslovili asi před dvěma lety, zda-li by pro nás nenapsal pár aranží. Tušili jsme totiž, že spojením jeho skladatelského vzdělání a toho, že je sám znamenitý instrumentalista mohou vzniknout skladby šité nám na míru. A byla to trefa do černého!

Jirkovy úpravy jsou sice extrémně náročné na nastudování, ale zpěvné, vtipné, efektní, virtuózní a dokonale využívající možnosti violoncella. Co víc si přát... od té doby s Jirkou spolupracujeme pravidelně, a má lví podíl na našem posledním cd.

Radůza

Spolupráce s Jirkou pro mě byla nesmírně inspirativní zkušenost. Přistupoval k mým písničkám velmi citlivě a dobře zúročil své aranžérské zkušenosti. Velmi přirozeně se mu podařilo spojit svět klasické a populární hudby. Doufám, že naše spolupráce, jež vyvrcholila koncertem s Plzeňskou filharmonií, nebyla naším posledním společným projektem.

Michaela Gemrotová

&

KlasiX

Řemeslo jak má být, to je Jirka Kabát! Vždy skvěle odvedená, poctivá práce. S Jirkou je radost spolupracovat a jsme rádi, že si na nás vždycky udělá čas.

Police Symphony Orchestra

S Jiřím Kabátem spolupracujeme již několik let a spolupráci si nemůžeme vynachválit. Bezproblémová komunikace, vždy rychlé a bezchybné dodání partů. Ráda bych také zmínila, že Jiří od nás často dostává nelehké úkoly, co zaranžovat na tělo našeho orchestru a vždy si s tím poradí perfektně. Děkujeme za vše a s radostí budeme s Jiřím spolupracovat i nadále.

Za PSO                 

Petra Soukupová

MIB Quartet

Dostat zvuk velké kapely do našeho složení je nelehký úkol, a ne vždy a každému se to povede. S Jirkou se ale na to můžeme spolehnout! Je nám ctí a velký dík!